Allechochlle :)

O co chodzi? Skąd taki dziwny tytuł wpisu? Już tłumaczę.
Niecałe 3 lata temu serwis optyczne.pl pokusił się o nietypowy test. Tester zapewne znudzony obrazami dawanymi przez wszelkiej maści Zeissy, Fujinony czy inne Steinery, postanowił spróbować nieco innych doznań i sięgnął po sprzęt z nieco niższej półki…no dobra, z tej najniższej z najniższych. Efektem tej decyzji był zapewne ból głowy, ale i tenże ciekawy artykuł:
 
 
Tym sposobem lornetka, która jest tak potwornie tragiczna, że użycie może być niebezpieczne dla zdrowia otrzymała miano Chochli Stalowej.
Sklepy posiadające przynajmniej jako taki poziom, owego sprzętu nie znają. Za to allegro to miejsce obfitujące w omawiane przyrządy i żadnym problemem jest znalezienie ofert za 15-20zł za nowy sprzęt.
Ale nie o tych mowa. 15 zł za wyrób lornetkopodobny to nie jest jeszcze tak wielka zbrodnia. Są jednak tacy, którzy albo znacznie bardziej cenią jakość sprzedawanego sprzętu, albo znacznie mniej cenią intelekt potencjalnych klientów. To drugie brzmi jakoś bardziej realnie.
Zerknijmy więc na kilka zabawnych przykładów zabawnych cen (kolejność rosnąca) dyktowanych przez sprzedawców żartownisiów. Co ciekawe wszystkie te oferty dotyczą sprzętu UŻYWANEGO 😀
 
 
Dlaczego tak “tanio”? W opisie można przeczytać o “dostatecznym” stanie lornetki. To może być wyjaśnienie 🙂
 
Tu już mamy do czynienia z poważnym sprzętem 🙂 Powiększenie 30x to nie byle co.
 
  
Siedem dych za unikatowe bino? Brzmi nieźle, ale co czyni ją unikatową? Tu trzeba sięgnąć do opisu.
Że rosyjska to wiadomo, wojskowa oczywiście…aaaa ma wygrawerowane naboje i orzełki!
Dodajmy, że koszt nowej to “99$” więc tutaj za pół darmo.
 
 
 Żeby uzasadnić jakoś cenę sprzedający podaje również jej niewątpliwe zalety:
Nowoczesna profesjonalna lornetka firmy tronic optyka 10×50. Lornetka ma rdzeń aluminiowy przez co jest wytrzymała i lekka. Super optyka, bardzo ostry przybliżony obraz. Zapraszam do zakupu bo warto. Z drugiej strony to jedyna oferta w zestawieniu, gdzie podane parametry mogą bardzo nie odbiegać od rzeczywistości.
 
 
Widać, że początkujący allegrowicz więc może liczy na naiwność innych (o zgrozo może mu się udać).
 
 
Najdroższa obecnie pozycja w sprzedawcy, który zwykle ma w swoim koszyku przynajmniej kilka podobnych pozycji w cenach, które można traktować w kategoriach słabego żartu 😀
 
 
 
 
150zł jako cena Kup Teraz, to rekord jaki udało mi się odnaleźć w tej kategorii. W ogóle “alleloombardy” to jakaś siatka zabawnych sprzedawców, u których można znaleźć sporo takich kwiatków (tylko w tym moim skromnym zestawieniu pojawiają się 3 razy).

Share This:

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Anonimowy pisze:

    O dziwo czasem takie allegrowe "lornetko-potworki" znajdują "szczęśliwego" nabywcę. Jakiś czas temu z zaciekawieniem śledziłem losy pewnej lornetki Russia która bezskutecznie usiłowała się sprzedawać przez ileś tam tygodni. Później wypadło mi to z głowy, dopiero dziś po przeczytaniu tego wpisu postanowiłem sprawdzić co z nią ( a właściwie dlaczego jej tu nie ma, bo gdyby była dalej na allegro na pewno by się tu znalazła 😀 ).
    No i fakt, to "cudeńko" znalazło nabywcę. Zapewne niezmiernie uszczęśliwionego po odebraniu takiego super sprzętu. http://allegro.pl/lornetka-25×60-russia-od-stokrotki-i4036788537.html
    Tak że jak widać: każda potwora znajdzie swego amatora 😉
    I biznes się kręci…niestety. A sprzedawcy potrafią to wykorzystać bez skrupułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.