Jowisz w obiektywie sondy Juno (GALERIA)

Biorąc pod uwagę wszystkie niepokojące zjawiska, które dzieją się wokół nas na Ziemi, jednym ze sposobów, aby chociaż na chwilę oderwać się od tej rzeczywistosći, jest spojrzenie na piękno kosmosu. Na szczęście kosmiczne agencje wciąż badają kosmos i zapewniają nam kolejne cuda.

Niedawno NASA opublikowała zupełnie nowe zdjęcia Jowisza. Urzekający widok burzliwej południowej półkuli planety, odległej w najlepszym przypadku (opozycja Jowisza) o ponad 620 miliionów kilometrów od nas, skłania do utworzenia małej galerii najbardziej fascynujących zdjęć, które wykonano tej planecie w ostatnich latach.

Misja Juno (JUpiter Near-polar Orbiter) jest drugą sondą w historii, która weszła na orbitę największej planety naszego Układu Słonecznego. Start z Ziemi nastąpił w 2011 roku, a po trwającym pięć lat locie, w 2016 Juno weszła na orbitę Jowisza. Sonda krąży po eliptycznej orbicie polarnej wokół Jowisza, zbliżając się raz na 53 dni do wierzchołków chmur gazowego giganta. Podczas każdego z przelotów minimalna wysokość nad chmurami wynosi zaledwie kilka tysięcy kilometrów co przekłada się na doskonałą jakość zdjęć atmosfery Jowisza.


Źródło zdjęć i więcej informacji: nasa.gov


Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.