Lato w tym roku zacznie się wcześniej (?)

Wiadomość z ostatniej chwili. Jak podało forumastronomiczne.pl, lato w tym roku rozpocznie się znacznie wcześniej niż zwykle. Szczegółów zjawiska nie ujawniono.

 

 

Share This:

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. MaciekM pisze:

    Z niepotwierdzonych źródeł wynika, że nadejście wczesnego lata jest wynikiem perturbacji orbity Ziemskiej wywołanej przez sławną planetę Nibimbru! Liczenie orbity Ziemskiej nadal trwa, nie ma jeszcze ostatecznych, wyliczonych elementów orbity, ponieważ nie znana jest nam masa Nibimbru ani jej orbita, a wciąż znajdujemy się pod jej silnym oddziaływaniem. Skutkiem zbliżenia tej tajemniczej planety do naszego globu okazała się także zmiana położenia osi obrotu Ziemi oraz jej nachylenia względem ekliptyki! Przez co zwykły szary ziemianin nie zorientował się nawet, że wiosna to tak na prawdę lato! Nawet biedni astrofotografowie zaczęli masowo wymieniać montaże, bo sądzili, że "pojechane" klatki to skutek zepsutego ślimaka czy też zwiększonego Periodic Error'a po przez coś tam. Najmniej ucierpieli polscy astrofotografowie strzelający po stokroć do M31 i M42 gdyż w tej chwili obydwa te obiekty są w niedogodnym położeniu.
    Koniec świata jest już blisko!

  2. MaciekM pisze:

    Aha… jeszcze jedno. Najważniejsze! Przez tą zmianę orbity nie dojdzie do tranzytu Wenus! NASA jednak w obawie przed paniką związaną z rozczarowaniem wieluset tysięcy amatorów obserwacji nieba, wyczekujących tego zjawiska postanowiła wysłać specjalny statek kosmiczny, z olbrzymią, okrągłą płachtą która będzie się rozwijać aż do momentu w którym ma nastąpić (rzekomy) tranzyt Wenus. Szczegóły misji (jak na tajną misję przystało) nie są znane.
    Nie dajcie się zwieść własnym oczom, które mydli wam rząd USA! Tranzyt w lato 6 czerwca to pic na wodę. Kto będzie wstawał tak wcześnie rano, żeby oglądać kawałek sztucznej szmaty imitującej Wenus na tle tarczy Słońca?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.