Maksymilian Heilpern – O Ziemi, Słońcu, Gwiazdach…

Jeśli ktoś pomyślał, że to jakaś nowa publikacja, jest w ogromnym błędzie. Tym razem będzie mocne retro. Pamiętałem, że mam takie coś w domu w Polsce ale za każdym razem jak tam jechałem, zapominałem kompletnie. Tym razem stwierdziłem, że muszę ją zabrać :)

Należała do mojego pradziadka, dobrych kilkanaście lat temu znalazłem ją u mojej babci w kredensie na strychu. Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1896 roku, ale to jest wydanie poprawione, nieco obszerniejsze prawdopodobnie z 1906 roku (w samej książce nie ma daty).Tych wydań było później jeszcze kilka.

Autor – Maksymilian Heilpern to polski przyrodnik, nauczyciel, zesłaniec syberyjski, urodzony w 1856 roku, zmarł w 1924. Dorobił się sporej ilości publikacji, zarówno skierowanych do “profesjonalnistów”, jak i popularnonaukowych skierowanych do zwykłych ludzi chcących poszerzyć swoje horyzonty jak ta właśnie książka (na zdjęciu widać tekst: “Wykład(…)dla samouków”.

Jak rozpoczynałem zdobywanie wiedzy z zakresu astronomii, czasem do niej wracałem dla porównania z obecnymi informacjami. Świetna zabawa :)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.