KIM JESTEM I CZYM JEST „ASTROFAN”?

Ponad 5 lat temu założyłem „najlepszy blog o astronomii w Polsce” jak to określił jeden z czytelników 😉 Na początku dorobiłem się kilku wrogów, jednej groźby pozwem sądowym, ale z drugiej strony miałem też wiele pozytywnych reakcji, które nakręcały do kontynuowania „projektu”, mającego być z założenia krótkotrwałym wygłupem. Dodatkową motywacją były głosy „pobawi się i szybko da sobie spokój”. Reakcja była oczywista – „ja dam sobie spokój? Potrzymaj mi piwo”. W ten sposób ciągnąłem prawie 2 lata ale już nieco wcześniej, w momencie publikacji „Mapy Nieba” poczułem że właśnie wypaliła mi się koncepcja.

W maju 2014 roku stwierdziłem, że założę stronę popularno-naukową. Pomysł był niezły ale popełniłem sporo błędów i dodatkowo z czasem zapał przygasł. Został mi po tym fanpage na FB z ponad 5.000 polubieniami (w czasach „świetności było powyżej 6.000) i trochę tekstów, które później wrzuciłem na Astropolis…oraz logo.

Wczesną jesienią 2015 zostałem adminem na największym forum astronomicznym w Polsce – ASTROPOLIS. Od tej pory wszelka moja aktywność, energia i wyobraźnia z zakresu „internetowej astronomii” skupiła się właśnie w tym miejscu.

Teraz wracam do koncepcji bloga, który będzie połączeniem tych wszystkich pomysłów i form. W nowej odsłonie, pod nową domeną ale zawierając ogromną większość treści z AstroParody (automatyczny import zassał nawet komentarze) w połączeniu z wieloma elementami, którymi zajmowałem się w późniejszym okresie.

Dlaczego „Astrofan”? Ponieważ w wymowie nie ma praktycznie różnicy z „astrofun” więc jest połączeniem tej poważniejszej i mniej poważnej koncepcji. Okazało się, że domena „astrofun.pl” jest zajęta i nie mogę mieć obu. Własny serwer + wordpress to dużo większe możliwości niż blogger więc odpadła możliwość kontynuowania na starej platformie. 

Dlaczego to robię?

  • Ponieważ wiele osób mnie namawiało 😀
  • Ponieważ chyba tego potrzebuję – mieć swoją piaskownicę z zebranymi wszystkimi swoimi zabawkami. Coś jak prywatne strony-galerie astrofotografów.

Co tu znajdziecie?

Jak wspomniałem – wszystko co mnie kręciło i kręci, od kompletnych głupot, do poważnych spraw kosmosu. Stary blog mam tam przeniesiony w całości (jeszcze nie wiem czy udostępnić najbardziej „hardcorowe” wpisy 😉 ).

Wrzuciłem już część rzeczy, które stworzyłem w późniejszym okresie. Będą też elementy, które nie znalazły się w nowej wersji forum Astropolis (np Puzzle).

Wraca dosyć popularny niegdyś „tekst dnia”, tym razem w formie tygodniowych podsumowań. Na początek zebrane teksty dnia z Astropolis od 1 stycznia 2017 w zestawieniach miesięcznych, później już normalnie co tydzień z 3 for.

Nie zrezygnuję z opcji „humorystyczno-satyrycznej”. Zobaczymy jakie tematy przyniesie przyszłość…
Na pewno będą teksty „gościnne”. Nie wiem czy będzie coś nowego od „Kapitana Meteora”, ale pojawił się Jerzy Astromaruda…

Oczywiście wszelkie sugestie, pomysły i „donosy” mile widziane 😉

 

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ!

Jeśli chcesz coś zasugerować, pomóc, skrytykować, zgłosić uwagi, czymś się podzielić, czy cokolwiek innego - dawaj tutaj!


 

Share This: