Start

Na początek archiwalnie.

Trochę żałuję, że nie założyłem tego przybytku wcześniej, a tak to mam zaległości -_-
Poniżej projekt mojej “mapki”. Mapa w takiej postaci nie miała ujrzeć światła dziennego. Jest to taki poglądowy prototyp, zresztą widać, że sama mapa jest nieczytelna. Wziąłem po prostu mapę w najlepszej rozdzielczości jaką znalazłem. Jest to sporej wielkości mapa Marka Substyka, a w oryginale dół to zdjęcia obiektów z katalogu Messiera i NGC. Nuuudyyyy…

Odnośnie samych obrazków. Część z nich to postaci z różnych powodów znane w światku i półświatku astronomicznym. O nich się po prostu mówi. Część wynika ze specyfiki forum Ignisdeia, są to użytkownicy znani tam, ale już niekoniecznie gdzie indziej. Malunki powstawały podczas rozmów na tamtejszym czacie więc logiczne, że tamtejsi też się tu znaleźli.

 

1. Ban-edykt XVI czyli Ogień Boży (Ignisdei) – obrazek powstał po kolejnym banie dla pewnego niesfornego użytkownika.
2. Strong Płeszka – miałem w planach temat na prima aprilis na astromaniaku, o tym że Janusz zamyka Astrokrak i zaczyna karierę sportową, Rik mi zepsuł ten plan. W rozmowie na czacie ktoś stwierdził (chyba Ignis), że ta muskulatura to od noszenia Synt i tak powstało zdjęcie nr 3.
4. Riklaunidas – żadną tajemnicą jest zamiłowanie Rika do tematyki filmu ‘300’ (i ‘Poznaj moich Spartan’).
5. MaciekM, człowiek który najwięcej ‘truje’ na czacie o astronomii teoretycznej, zdjęcie powstało pewnej nocy gdy usiłował wyprowadzić wzór na wielkość rzeczywistą obiektu mając odległość i rozmiar kątowy.
6. ACDubbies – forum astro ACD jest znane z tego, że jest dosyć kameralne ale jego użytkownicy są chyba najbardziej zintegrowani, więc nie było innej opcji jak zdjęcie grupowe. Przewinął się pomysł na Power Rangers i Drużynę Pierścienia. Konkretne postaci są dobrane przypadkowo (nie znam się na tej bajce, nie wiem kto jest kim) poza niebieskim Tubisiem – w naszej kulturze chrześcijańskiej ‘Boss’ przedstawiany jest często z trójkątem nad głową więc tu też tak mamy.
7. Wanderer – postać znana głównie z tego, że miał lub ma bana na każdym forum astro w tym kraju, jest to jedyne zdjęcie ‘na zlecenie’ – chciał Azjatki to ma.
8. Kolejny wątek z ‘300’, beż żadnej historii, bardziej kaprys.
9. Ostatnie na mapie i najpóźniej zrobione i chyba dla mnie najbardziej udane. Po raz kolejny Riklaunides tym razem z Jesionesem, tworzącym astro-imperium, podbijającym nowe lądy astronomicznej działalności.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.