Z ziemii polskiej do…

Jak zwykle przed snem, późną nocą zerkam na fora astronomiczne i dwa z nich wyglądały przez moment nieco dziwnie:

 

 

Okazało się, że to testy nowych wersji językowych związane z przejęciem for przez zagraniczny kapitał.
Wykorzystując google translatora i orientalne serwisy informacyjne udało mi się dotrzec do informacji, wedle których dwa największe fora polskiej miłośniczej astronomii już wkrótce przestaną być…polskie.
Niestety sytuacja finansowa oraz zmęczenie (szerzej tutaj: http://www.jesion.pl/blog/2013/03/29/sad-but-true/) zmusiło Adama Jesionkiewicza nie tylko do wyprzedaży sprzętu ale również do sprzedaży portalu Astropolis. Chętnym wydać sporą kwotę okazał się być unikający rozgłosu arabski szejk. Oto jedyne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć:

 

 

Jak się okazało, kryzys nie ominął również Janusza Płeszki, który kontrahenta nie musiał szukać, ponieważ zainteresowanie przejęciem Astromaniaka wykazał już od dawna wspierający Płeszkę prezes Guan Sheng Optical. Do podpisania umowy doszło w zeszłym tygodniu.

 

 

Jeszcze nie ma pewności czy nowi właściciele zachowają polską wersję językową ale zważywszy na małe zainteresowanie astronomią w naszym kraju i niezbyt sprzyjającą ku temu pogodę, jest to bardzo wątpliwe.

Zapytany o przyszłość serwisu forumastronomiczne.pl, administrator Robert Twarogal (Ignisdei) w pełnym oburzenia głosie podkreślił, że Jego forum wyrosło jak nasza ojczyzna w krainie Polan i dopóki żyje, pozostanie całkowicie polskie.

 

Opiekun astronomii.pl – Ayrton, chcąc zapobiec upadkowi forum, postanowił uczynić serwis jak najbardziej przyjazny nowym, młodym użytkownikom którymi stoi astronomia.pl

 

 

Czy ten manewr przyniesie oczekiwany rezultat? Czas pokaże.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.