Archiwalnie v.4

Sprawa całkiem świeża – prima-aprilisowa, czyli
Spore zmiany w Astromarkecie i EXO

Pewnie sam Adam wkrótce ujawniłby te informacje ale poprzez kontakty na Wyspach z przedstawicielami Orion Optics udało mi się co nieco dowiedzieć odnośnie przyszłości astrobiznesu Jesiona. Otóż jak się okazuje Astromarket nie przynosi tak dużych dochodów aby na dobre wystartować z projektem znanym jako EXO, stąd spore opóźnienia i praktyczny brak informacji. Jak się dowiedziałem, Adam Jesionkiewicz znalazł partnera biznesowego, który jest w stanie wyłożyć sporą sumę na projekt. Doszło już do kilku spotkań na których uzgodniono pewne założenia.


Ojciec Tadeusz Rydzyk zapytany o swoje motywacje, wskazał na ogromne tradycje astronomiczne Torunia oraz wspomniał fakt, że sam Mikołaj Kopernik był osobą duchowną. Dodał także, że naturalnym dla niego jest zainteresowanie niebem. Ze smutkiem przyznał również, że niepowodzeniem zakończył się plan eksloatacji wód geotermalnych. Ojciec Dyrektor postawił szereg warunków jakie musi spełnić projekt, aby wzbogacić go swoimi funduszami. Od razu odrzucił nazwę EXO jako kojarzącą się z siłami ezoterycznymi a tym samym z szatanem. Produkowane teleskopy prawdopodobnie będą brandowane nazwą SKY-MOHER, jest już nawet pierwszy concept-art:

Jak niektóre płeszki ćwierkają, wkład finansowy nie będzie jedynym jaki ma do zaoferowania Ojciec Dyrektor. Prawdopodobnie kolejny projekt realizowany przez Rydzyka i Jesionkiewicza będzie opierał się na badaniu Wszechświata w zakresie fal radiowych. Pierwsze poświęcone lustro Sky Mohera ma ujrzeć światło dzienne i nocne w drugiej połowie lata tego roku.

W reakcji na te doniesienia kardynał Dziwisz od dawna skonfliktowany z Ojcem Dyrektorem przystąpił do współpracy z Januszem Płeszką


czego pierwszym efektem jest wprowadzenie do oferty Astrokraka klęczników obserwacyjnych, a także nowy projekt przebudowy Kościoła Mariackiego:


W dalszej perspektywie planowane jest przeniesienie siedziby Astrokraka na Wawel.

Rosnące wpływy Kościoła w światku polskiej astronomii amatorskiej nie uszły uwadze Marka Substyka, który zapowiedział, że najpóźniej do końca roku wydany zostanie:

Ksiądz Natanek w dzisiejszej homilli stwierdził, że diabeł interesuje się Deltą Optical, szczegółów ewentualnej współpracy nie ujawnił.

Cała rozróba w tym temacie:
http://astropolis.pl/topic/38142-spore-zmiany-w-astromarkecie-i-exo/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.