[Archiwalny] Tekst Dnia 2014

18.05.2014
Jakie przegrzanie – może jeszcze drugą Wenus zrobimy ;). Większy wybuch wulkanu i jest więcej CO2 niż z tych wszystkich fabryk razem wziętych. I co wulkany mamy bombardować, czy filtry na nie nakładać.
Charon_X, forumastronomiczne.pl

17.05.2014
Oj zapomniałbym jeszcze, że chciałbym i ja złożyć swoją propozycję o utworzenie klubu posiadaczy szukacza SOLIGOR’a 🙂
DominikRD, astropolis.pl

16.05.2014
Tak, żądanie logowania nalezy zdecydowanie umilić 🙂 teraz ma subtelność kwitu na węgiel.
Fredrixxon, astropolis.pl

15.05.2014
Jeszcze niedawno internet, przeglądarki, poczta ukierunkowane były na coraz dogodniejsze korzystanie z nich, dziś człowiek czuje się coraz bardziej osaczony, a to przez bezwzględne reklamy, personalizowanie kont zmuszające cię do umożliwienia powiązania ruchów w sieci z twoją osobą. To wszystko sprawia że wejście gdziekolwiek staję się coraz bardziej nieznośne a po gwałcie na człowieku reklamami zasłaniającymi całą stronę nie ma się ochoty w takie miejsca już wracać. Ostatnio co któreś otwarcie IE nie otwiera mi się strona startowa google lecz T-mobile, to ja się pytam kiedy przy włączeniu komputera zaczną nam wyskakiwać obowiązkowe reklamy?
HAMAL, astropolis.pl

14.05.2014
Napisałem do Ciebie PW wcześniej, ale nie dostałem niczego jeszcze… może wysłałeś do jojo a nie jolo? 🙂
jolo, forumastronomiczne.pl

13.05.2014
Ędriu! A to LW, to Ci moja wyczerni. Do mąki Ci wpadło, czy jak? 😀
super_novy, astromaniak.pl

12.05.2014
Możecie sie pośmiać – właśnie “odkryłe” ikonke podlądu przy tematach. Podoba mi się hehe – człowiek ciągle klika utartymi ścieżkami…
MaPa, astropolis.pl

11.05.2014
I dodać troszkę semtexu w głowicę z zapalnikiem zbliżeniowym – jak spadnie to po efekcie audio – wizualnym można odnaleźć a jak w coś (w locie ) trafi to widoki również bezcenne ….
Jacek Erbel, forumastronomiczne.pl

10.05.2014
Ja ostatnio dochodzę do wniosku że początkujący od czegoś zacząć muszą i póki koszt pierwszego teleskopu nie przekracza pewnej krytycznej dla nich kwoty to nawet jeśli będzie niedoskonały ( nie tragicznie beznadziejny)to i tak da im wiele radości i pozwoli się sprawdzić w nowym hobby.
Hamal, astropolis.pl

09.05.2014
jeśli życie ma choć ułamek procenta z siły przetrwania i przebicia się jak kasowane i nowo powstajace wątki ekologa nt temat to jestem w stanie uwierzyć że życie jest wszędzie 😉 Jest to wysoce prawdopodobne. ; )
•Fish3r•, astromaniak.pl

08.05.2014
no… wyciąganie wniosków na temat liczby żywych planet to był jednak pikuś przy tym co teraz wywnioskowałeś!
w oparciu o tę metodologię mam dla ciebie kilka nowych hipotez do potwierdzenia:
– dinozaury najprawdopodobniej nie wymarły
– również w innych układach większość mieszkańców musi znać język angielski (amerykańskie filmy sci-fi miały rację!) 8)
szuu, astromaniak.pl

07.05.2014
Piotrze, wydaje mi się, że powód marudzenia północników polega jeszcze na czym innym: w nocy z niedzieli na poniedziałek zaczął się nasz trzymiesięczny post w dostępie do ciemnego nieba. Dopiero na początku sierpnia możemy liczyć na pierwsze nocki z przynajmniej godziną Słońca poniżej 18° pod horyzontem. Toż to łatwiej już zimą o nasycenie oczu gwiazdami!
Panasmaras, forumastronomiczne.pl

06.05.2014
Po argumentacji Piotra Guzika koło dyskusyjne zamyka się KOLEJNY raz i myślę, że już ostatni, bo Piotr pokazał sens tej dyskusji na dobrym i dosadnym przykładzie (oraz jasno i zrozumiale przede wszystkim).

Jednak prawdopodobieństwo ( 🙂 ), że zobaczymy kolejne posty Ekologa z kolejnymi wyliczeniami prawdopodobieństwa i słowami “niekopernikański” oraz “magiczne” wynosi 1:1. Tak sobie wyliczyłem.
hampel08, astromaniak.pl

05.05.2014
Panuje opinia, że zoom w sprzęcie optycznym to zło wszeteczne, które należy ogniem wypalać. 😉
A pozbycie się “zła” i pozostawienie zoomu, kosztuje takie pieniądze, że niejeden się za portfel chwyta.
Madrian, astronomia.pl

04.05.2014
Przepiękne! Czyli Panowie, siadamy wygodnie, zapinamy pasy i czekamy…. uwaga mogą być potrzebne pampersy 🙂
DominikRD, astropolis.pl

03.05.2014
W tej sytuacji (przy okazji) uzmysłowiłem sobie, że może wypada zaproponować:
Czy ktoś zdecyduje się i nada mi uprawnienia moderatora na tym forum? Jestem osobą precyzyjną i odpowiedzialną i nadaję się do tej funkcji.
ekolog, astronomia.pl

02.05.2014
Astrokrak zawsze do usług :arrow::idea:
Janusz_P, astronomia.pl

01.05.2014
Mam nadzieję że bratanek nie weźmie z Ciebie przykładu i nie będzie się chronił w przyszłości pod kloszem , tylko pozostanie otwartym człowiekiem z opiniotwórczym umysłem na co wskazuje jego reakcja. Trochę mu współczuje w sumie bo pewnie do księgarni też go nie zabierzesz bo jeszcze zobaczy jakies ksiązki na półce , które mu tylko namieszają w głowie – bo nie ma “twardych podstaw” . Wspołczuje..
•Fish3r•, astromaniak.pl

30.04.2014
Widocznie “kosmici” czytając te dywagacje mieli taki ubaw, że nie mogli dalej wytrzymać ze śmiechu i w trosce o swoje zdrowie wycięli wątek.
vlodarc, astromaniak.pl

29.04.2014
Plutonianie uważają ten żart za ofensywny i przypominają, że ich planeta zbudowana jest z plutonu.
Marco2001, astronomia.pl

28.04.2014
W ferworze obserwacyjnej nirwany nie doliczyłem się wszystkich misternie wykonanych części tego dzieła inżynierii w 100% made in Poland – oczywiście, jest tu 27 punktów podparcia, nawet kartka papieru na tym położona nie doznałaby odkształceń 🙂
Windforce, forumastronomiczne.pl

27.04.2014
Pamiętaj Janko, komu zawdzięczamy tą “dziurę” – Wielkie podziękowania dla xininsa, za ofiarne wykorzystanie prawa Murphego, brzmiącego: “jak tylko wyjadę, zrobi się ładna pogoda”.
Tak przy okazji xinins, wysłałem wiadomość o Twojej umiejętności do wszystkich komitetów organizacyjnych imprez masowych – plenerowych. Daj znać, jak już wybierzesz co lepsze oferty, jak się ogląda niebo pozłacanym Fujinonem 25×150 MT 🙂

Yossarian, astropolis.pl

26.04.2014
Nibiru to nie żadna planeta. To cały układ słoneczny z Nibiru w centrum. Nibiru to nie zapalona gwiazda . Jest ciemna i baaaardzo gęsta.
Na wszelki wypadek skopiuję sobie Wasze wypowiedzi. Kiedy przyjdzie czas, (a zbliża się szybko), zobaczymy co powiecie.
Niestety, ale wydaje mi się, że nie ma sensu dalej ciągnąć tej akurat dyskusji, bo nie dogadamy się.
Może jak znajdę odpowiednie przykłady, jak nas rolują prawie w każdej dziedzinie, to może przekonam, że żyjemy w Matrixie.
Wiesław, astronomia.pl

25.04.2014
Osobiście z ciekawym podejściem spotkałem jakiś czas temu:
“Jakie kradne? Płace co miesiąc rachunek za internet do polkomtela.”
Dalej chcecie dyskutować ? 😉
Hans, astropolis.pl

24.04.2014
Panie Thomek, skoro postrzega Pan to miejsce za “totalne dno” to może warto przemyśleć czy przypadkiem nie trafił Pan w miejsce gdzie nie znajdzie Pan wspólnego języka z autochtonami. Tu obowiązują konkretne zasady, miejscowi nie lubią jak ktoś zlewa swoje wizje w nasz przydenny muł bez sensu. To szkodzi koralowcom i stresuje meduzy. Uprzejmie proszę o powrót na szerokie wody mentalnych oceanów skąd Pan przypłynął lub powściągnięcie swych mocy. Wszystkim wyjdzie to na dobre.

Hans, astropolis.pl

23.04.2014
Miałem nie pisać o tym, ale nie mogę wytrzymać. Jest tu wśród nas Facet, który buduje teleskopy. Jemu dedykuję tą recenzję, niech ludzie widzą co on wyprawia na tym pomorzu. Nie, on w sumie nie konstruuje teleskopów, on tworzy dzieła sztuki. Nieziemskie wehikuły. Miałem go ochrzanić przy odbiorze tego sprzętu, bo czekałem na niego dość długo. Gdy jednak zobaczyłem pierwszy raz to CUDO, w pewnym sensie czas zwolnił. Nogi się ugięły, wskazówka zegarka wydała metaliczny trzask zatrzymując się na chwilę. Zapomniałem co wtedy chciałem powiedzieć. To nie teleskop tylko dzieło sztuki. Rustykalna maszyna czasu, steampunkowy wehikuł, półksiężycowe płozy złowrogo atakują ludzką podświadomość swoją ostentacyjną postawą. Patrząc na to, już widać zakręcające się dookoła ramiona galaktyk i kłębiące się mgławice. Wykonanie detali urywa głowę. Wykończenie powierzchni sklejki na gładko, delikatnie połyskuje powierzchnia drewna, zazdrosne spojrzenie Kobiety gdy dotykam. Drobne wstawki oklejone carbonem, cela lustra jakby cała carbonowa, ale czad. 18-punktowa, wedle najlepszej w świecie receptury Kriege’a i Berry’ego.
Windforce, forumastronomiczne.pl

22.04.2014
A skąd wiadomo że wiadomo jak nie wiadomo?
Nasa ukrywa ale wiadomo co ukrywa, tylko nie wiadomo skąd.
zaciekawiony, astronomia.pl

21.04.2014
Jeśli myślisz, że jeden merytoryczny post zapewni prawo egzystencji kilkunastu Twoim “erotykom”, to ta kula w płocie pochodzi z Twojej pukawki.
Swoją drogą, zaraz po (lub przed) wątkiem radiowym Twoje alter ego napisało kolejny post “z podtekstem”. Poszedł tam gdzie pozostałe.
Ayrton, astronomia.pl

20.04.2014
Każdemu z nas marzy się,aby zapisać się na kartach historii,odkryć nowy obiekt i nazwać go swoim imieniem,tego właśnie Wam życzę.Zdrowych i pogodnych świąt w miłej atmosferze.Pozdro MW.
SZKLARZ, forumastronomiczne.pl

19.04.2014
Start odbył się podręcznikowo – rakieta nie miała problemów z zapłonem, wzniosła się w powietrze zgodnie z planem. Niedługo po osiągnięciu apogeum, głowica wysunęła się, robiąc miejsce spadochronom, które otworzyły się bez zarzutów. Rakieta spadała na 2 spadochronach tak jak zakładał nasz projekt i wylądowała ok. 350 m od miejsca startu. Jak się później okazało, przy lądowaniu o milimetry minęła samochód proboszcza pobliskiej parafii 😀 , kończąc podróż na parkingu najbliższego kościoła. To zdarzenie widziała tylko starsza pani, której zdziwienie w takim momencie możecie sobie wyobrazić 😉
Mikołaj, forumastronomiczne.pl

18.04.2014
Być świadkiem narodzin nowego księżyca, to raczej nie jest standardowa atrakcja turystyczna 🙂
Córcia i tatuś czują się dobrze. Rozmiary najmłodszego dziecka Władcy Pierścieni to niecały kilometr.
Bajer, trzeba przepisać kilka szczepień, lekką zmianę orbity i może nasze dzieci tam jeszcze polecą na jakieś kinder party 😉
Hans, astropolis.pl

17.04.2014
Ktoś, i to pewnie nie jeden ktoś pomyśli pewnie że to jakieś szalone wygibasy, ale zapewniam Was że okulary Ortho Kasai które posiadam leżały obok zielone z zazdrości bo nie były w stanie pokazać Marsa w rozmiarze i jakości w jakiej pokazywał go ten zestaw.
Hamal, astropolis.pl

16.04.2014
Roberto jak pisze jest zielony i tak naprawdę jeszcze nie wie co pisze że nie potrzebuje dobrego sprzętu bo go potrzebuje gdyż dobry sprzęt daje dobry i wyraźny obraz tylko go na niego nie stać i tu jest jego główny problem 😉
Janusz_P, astronomia.pl

15.04.2014
Dellow – Zdajesz na prawo jazdy, kupujesz Matiza. Jazda ci się podoba, ale po pierwszym wyjeździe lecisz kupić Golfa 6 GTi i bilet na Nurburgringa?
Czy może warto jeszcze ciut pojeździć tym, co się ma?
Owszem, warto z czasem kupić lepszy sprzęt, ale jestem przeciwnikiem kupowania na fali pierwszego zapału.
Madrian, astronomia.pl

14.04.2014
Jak masz jakiś problem, to trzeba było wystosować PW, a nie zakładać temat na “jakiś test”, na “coś, co zniknie” albo “coś było” i w dodatku “takie nic”. Zapewniam Cię, że ten temat też zniknie -_-
Anka_U, astromaniak.pl

13.04.2014
Prawdę mówiąc rozważaliśmy też (z Szuu) odkupienie astropolis i ocieplenie zespołu 😉
ale ostatecznie odpuściliśmy sobie – choć to w sumie pomysł może nie głupi był? hmm
ekolog, astronomia.pl

12.04.2014
Co do nazwy Jankesi jak zwykle sobie coś skojarzyli ze swoim krajem ja jednak myślę że można by coś lepszego wymyślić wiec nawet nie będę ich nazwy wspominał
Przyszła mi do głowy “bańka spekulacyjna” : no prawie na czasie ta nazwa 😉
MaPa, astropolis.pl

11.04.2014
Unikaj takich wynalazków typu : Opticon , Wegastary Copernikusy Star-Fuckery 9999999x zoom.
McGoris, astronomia.pl

10.04.2014
W przeciwnym wypadku grozi nam tutaj kolejny wątek typu “szmelc mydło i powidło”, “co mi się marzy”, “każda sroka swój ogon chwali” i, w którym najwięcej będzie bicia piany….
(a Ty i tak nie będziesz wiedział co, po co i dlaczego…..)
krater, astromaniak.pl

09.04.2014
Hmmm, a ja poważnie zastanawiałem się nad kupnem tego filtra. Lumicony się rozwarstwiają, nowe Ultrablocki prześwitują i mają niepasujące gwinty… Ja się pytam – jak żyć 😉
piotrekguzik, astromaniak.pl

08.04.2014
No to napisz o tym ku pożytkowi wszystkim. Co dzieje sie na zdjęciach. Bo tak tylko człowiek rzuci okiem i napisze “fajne, super animacja, fajna ta kamerka”
makower, astromaniak.pl

07.04.2014
Nawiązując do tematu – Nie, to nie koniec dobrych okularów po 99$.
Są okulary podobne (od ogniskowej 15mm wzwyż nawet lepsze pod pewnymi względami od ES) po 89$. To Celestron Luminos.
Nie dziękujcie, ta informacja była gratis.
piotrkusiu, astromaniak.pl

06.04.2014
Księżyce obserwował już Galileusz i to lunetą, przy której dzisiejsza chińszczyzna za 20zł, to dzieło sztuki.:)
Madrian, astronomia.pl

05.04.2014
Podoba mi się pewna metafora porównująca powstawanie gwiazdy do robienia ciasta: nieważne jak by się kucharz starał, zawsze pozostaną okruchy. Te okruchy to planety.
Vilenius Eleuther, astronomia.pl

04.04.2014
Masz chiński, budżetowy teleskop czyli to normalka ale może zamiast się tym niepotrzebnie stresować skieruj go na Księżyc, planety czy M-42 i pozwól skierować teleskopowi fotony na swoją siatkówkę zamiast się niepotrzebnie umartwiać świecąc na niego światłem innym niż kosmiczne 😀
Janusz_P, astromaniak.pl

03.04.2014
Nie ma to jak nasz kolega Charon on zawsze potrafi rozbawić człowieka, no w sumie, po tych wszystkich akcesoriach to można zobaczyć całkiem inny Wszechświat, a czarne dziury to już na wyciągnięcie ręki będą widoczne. 🙂
Paweł Baran, forumastronomiczne.pl

02.04.2014
A Rybi to ma taki turbo mobilny statyw z czegoś na kształt bambusa i ciągle chodzi i pstryka 😉
roofer, forumastronomiczne.pl

01.04.2014
W jednym z dzisiejszych wpisów niepoprawnie napisano “Obserwujemy cieniutkiego Księżyca”, powinno być “Obserwujemy cieniutki Księżyc” (obserwuję łączy się z biernikiem, a Księżyc jest rzeczownikiem nieżywotnym, więc biernik w rodzaju męskim równy mianownikowi), chyba, że to tak specjalnie i świadomie i dla żartu. Natomiast śmiesznie jest np. z nazwami planet, bo w sumie obserwuje się Marsa, a nie Mars, co może wynika z tego, że to nazwy bogów, czyli “żywych”?? Zatem biernik równy dopełniaczowi??
Blondas, astropolis.pl

31.03.2014
Kurczę, zapisy jak do lekarza na kasę chorych. Pół roku do przodu. Z tą małą różnicą, że tu wszyscy się dostaną 🙂
szdom1, forumastronomiczne.pl

30.03.2014
Tak sobie to czytam i proszę Was obce cywilizacje jeśli istniejecie i rozumiecie nasze pismo i mowę nie lądujcie na Ziemi i nie ujawniajcie się bo dyskusja na temat dlaczego to zrobiliście zablokuje serwer,natomiast fakt że istniejecie zostanie pominięty.
Z góry,sorry z dołu Wam dziękuje 😀
marianowski, astromaniak.pl

29.03.2014
Tele Wujek zaciera ręce a my miłośnicy pięknych obrazów z lantanowych szkieł możemy tylko zapalić świeczkę na kolejnym grobie cudownej jakości produktu made in Japan, którego zabił zalew chińskiej tandety. Pseudo-ED, pseudo jakość za pseudo pieniądze i szalejące tornado marketingu wokół tego. Przyzwyczajamy się powoli do coraz gorzej jakości odbioru bodźców płynących ze świata. Wzrokowych, słuchowych (syczące i buczące, a nie grające głośniki, niby stereo PC), smakowych i innych.. Każdy woli tańsze, szybsze, mniejsze, be smart… Takie życie…
DamianD, astromaniak.pl

28.03.2014
Wczoraj było sporo wilgoci i chmur, część w ogóle odpuściła obserwy i na poważnie zajęła się integracją 🙂 Poza tym już od 1ej całkiem zasnuło niebo i dziś dopiero koło 11ej wyczyściło. Teraz jest już pięknie, czyściutko i tak będzie do niedzieli – nie ma innej opcji, widzieliśmy nad Pyrlandią rosyjskiego drona Er Fors Adin tóry wypuszczał ładunki z jodkiem srebra. Ignis oddał Putinowi w zamian pewne obszary na Podlasiu i kilka swoich działek koło Odessy.
Marek Gdańsk, forumastronomiczne.pl

27.03.2014
Chyba jeszcze nikt nie umarł od samego założenia konta na deepskyforum 🙂
rokita, astromaniak.pl

26.03.2014
No cóż …. tym razem trzeba się jednak będzie zaopatrzyć w dodatkową zgrzewkę ” Naglerów ” , a i Takahashi 0,7L nie zaszkodzi wziąć.
Borowy Misiek, forumastronomiczne.pl

25.03.2014
Nie samym niebem żyje astromaniak ale i Naglerem który z giełdy pochodzi ;):D
Robert41, astromaniak.pl

24.03.2014
Jak chcesz uniknąć nietrafionych zakupów to zapraszam do Astrokrak, znam się na obserwacjach i astrofotografii bo sam jestem czynnym obserwatorem z długoletnim stażem a prowadzenie firmy jest dla mnie pasją więc z pasją i wiedzą doradzam innym odpowiednie setupy sprzętowe.
Janusz_P, astromaniak.pl

23.03.2014
Magia tego miejsca. Oby przepowiednie Czarnoksiężników się sprawdziły. Oby Magowie w porę przygotowali zaklęcia na pogodne niebo.
Robert, mimo tych wszystkich znaków, które wskazują na to, że będzie SUPER – tak profilaktycznie – daj dziś piątala na tacę.:D
szdom1, forumastronomiczne.pl

22.03.2014
Koleżanki i koledzy, giełda jest grzecznościowa, ma swój grzecznościowy regulamin i tyle w temacie, regularnie wywalamy z Anką posty nieregulaminowe ale nie będziemy się wtrącać w transakcje pomiędzy userami bo to nie nasza broszka a jak w temacie piszesz ale o co chodzi to jak wiesz zawsze chodzi o pieniądze, kolegów to możesz mieć na obserwacjach czy zlotach a tu masz niestety kupców, sprzedawców i innych rywali tylko czyhających aby Ci dobre oferty z przed nosa sprzątnąć i tylko od naszej kultury osobistej i uczciwości zależy czy transakcje przebiegną pomyślnie a strony będą zadowolone 😉
Janusz_P, astromaniak.pl

21.03.2014
A jeszcze parę lat temu – wtedy zupełnie obcy człowiek dla mnie – przesłał mi sprzęt astro za “miesięczną moją wypłatę” – ze słowami: “Zapłacisz – jak będziesz miał – kiedy i w takich ratach, jak będzie Ci pasowało”…
Po jakimś czasie sprzedawałem niedokończony projekt, pieniążki przyszły ekspresowo, paczkę wysłałem od razu… Kupujący nawet jej nie sprawdził jak przyszła, wylądowała w kolejce do złożenia, na długi okres… Kolega nawet nie sprawdził czy mu cegłówki nie wysłałem. Miał zaufanie. Do mnie. Obowiązywały pewne niepisane zasady. Wyznaczone samemu sobie.
I Ty mi mówisz że to wszystko to nic ? Ze to romansidło ?
Odpowiem Ci dosadnie, ale szczerze, co o tym myślę – g…o prawda – jesteśmy tym, czym sami się określamy – tym, według jakich zasad żyjemy. Jeżeli dopuszczasz podłość, nieuczciwość i cwaniactwo, nie oczekuj że inni będą inaczej postępowali względem Ciebie. A tym bardziej nie oczekuj zrozumienia ze strony innych, żyjących według innych zasad.
Dale, astromaniak,pl

20.03.2014
No…w czwartek rano chmury, (bo nas jeszcze nie będzie w Zatomiu) gdy po południu przyjdziemy oczywiście zaraz wyjdzie słońce w piątek i sobotę będzie pogodnie a w niedziele zacznie się kopać 🙂 Standardzik! Kiedyś Wam zdradzą jak to robię…. Ale nie teraz, chcę mieć na razie wyłączność 😉
Ignisdei, forumastronomiczne.pl

19.03.2014
Oby tylko to zaćmienie wypadło w nów a nie np. jakoś między pełnią a kwadrą.
Sprawdzał ktoś jak za rok w marcu wypada nów?
Panasmaras, forumastronomiczne.pl

18.03.2014
Przynajmniej dalej w internecie jest powszechna “metoda kolimacji HAMALA” i “kolimator HAMALA” i nikt się jeszcze pod nią nie podszył:)
MateuszW, astropolis.pl

17.03.2014
Czyli jednak bełkot. Ja sobie odpuszczam bo to bardziej jałowe od marsjańskiej gleby.
Kirisse, astronomia.pl

16.03.2014
Wy chyba jacyś indoktrynowani jesteście…

Masoni przecież ukrywają obecność Reptilian! Jak ludzie się dowiedzą, że jakieś jaszczury z kosmosu nimi rządzą to wpadną w szał.

Tak samo przecież z biegunami jest. Wiecie jaka afera by była gdyby ludzie się dowiedzieli o Nowej Szwabii?

Zapomniałem jeszcze wspomnieć przecież o tym, że to Słońce kręci się wokół Ziemi i to spiralą i jeszcze fikołki robi. Indoktrynowani nauczyciele wam oczywiście o tym nie mówili. Rząd światowy ich naucza byście wy myśleli tak jak oni chcą!

A słyszeliście o krainie z tęczowymi kucykami porośniętą szczęściem i dobrobytem? To też NASA fałszuje. Jest planeta gdzie sobie żyją tęczowe kuce, ale NASA i amerykański rząd to ukrywają bo nie chcą by ludzie się tam przesiedlili.

A słyszeliście że tak naprawdę to Archimedes pierwszy na Księżycu lądował? A Newton prawa powszechnego ciążenia nie wymyślił tylko spisał od Marsjan, których obecność ukrywa NASA i Rząd Światowy! A Kopernik była kobietą!
MrVinquer, forumastronomiczne.pl

15.03.2014
Gif pokazuje 1godz życia na marsie . Tu na tej animacji Przyznacie sami seeing robił ze mną co chciał 🙂
pmamot, forumastronomiczne.pl

14.03.2014
Nareszcie chmury! Wszystko wróciło do normy 😉
piotrkusiu, forumastronomiczne.pl
13.03.2014
ps…oglądam sobie kto dostal oscary ..patrzę jak wygląda rezydencja janukowicza w tri di ..wchodze na am..a tu kubło zimnej wody…”teleskop do 400zł ” 😀 świat jest niesprawiedliwy.
•Fish3r•, astromaniak.pl
12.03.2014
Tak…dokładnie 12 marca wczesnym popołudniem 2010 zarejestrowałem domenę i postawiliśmy z Technicznym forumkę na serwerze Podkarpackiego Portalu Wędkarskiego 😉 Krótko po karkołomnym, wielogodzinnym powrocie w burzy śnieżnej ze zlotu Astromaniaka, który się nie odbył w Roztokach!
To miał być test i zupełna spontaniczna, wariacka gra. Pamiętam odliczałem liczbę rejestrujących się i osób online. Pamiętam też, że ludzie patrzyli z niedowierzaniem na powstawanie nowego forum i lekkim uśmiechem w tym jakże hermetycznym i dawno obsadzonym rynku społecznościowym. Jeden z naszych Kolegów pisał do mnie: Robert najpierw niewypał z “Astroszkicem” a teraz forum? Lepiej chodź pisać na Astropolis 😉 Oczywiście nie poszedłem pisać na Astropolis 😉 bo stwierdziłem, że warto zainwestować w forum. Opłaciło się!
ignisdei, forumastronomiczne.pl

11.03.2014
Dlatego pytałem sie astromati czy dziecko przejawia zainteresowania w tym kierunku i jesli tak – to byc moze zostanie astromati-2. Jeśli nie to będzie jak mówi benedzio…rodzice nie pokierują , nie zainteresują, włożą szukacz do wyciagu z barlowem i …o nic nie widać…i tak oto skończy ten piekny prezent rzucony w czeluść mrocznej szafki zepsutych zabawek….mroczniejszej niż wyobrażnia harrego pottera.
•Fish3r•, astromaniak.pl
10.03.2014
Prawie uciekła mi dzisiaj kolejna rocznica, mianowicie 74 urodziny Chucka Norrisa, bohatera licznych dowcipów astronomicznych. 100 lat w dobrym zdrowiu. Napędzaj nadal nasz nieboskłon kopnięciami z półobrotu i odpędzaj znienawidzone chmurwy w czasie nowiu.
Blondas, astropolis.pl

09.03.2014
Dostrzegacie supernową w galaktyce bliżniego, a poprzeczki w swojej nie widzicie?
Panasmaras, forumastronomiczne.pl

08.03.2014
Witam
Wygrałeś nagrodę za najbardziej niechlujny i najeżony błędami post roku !zastanawiam się nad karą..może przeciągnięcie z zimowymi skarpetami przez tube od 60mm refraktora na zlocie…..
•Fish3r•, astromaniak.pl
07.03.2014
Co jest najbrzydsze i najnudniejsze?
Cały Wszechświat!
Wątpiących odsyłam do opisu Lema w opowiadaniu “Król Globares i mędrcy”:
“Kosmos to bazgranina byle jakich wielokropków! Gdziekolwiek spojrzeć, dokądkolwiek sięgnąć – nic nad to! Monotonia Kreacji wydaje się najbardziej trywialnym i płaskim konceptem, jaki można sobie wyobrazić. Kropkowane nic, i tak w nieskończoność – któż sprokurowałby rzecz tak niepomysłową, gdyby należało ją dopiero stworzyć? Chyba tylko kretyn.”
viator, astronomia.pl

06.03.2014
Za gazetą.pl
” Na forum Astropolis przywrócono chat i statusy”
Tomek_P, astropolis.pl

05.03.2014
Galaktyki lepiej i są super. Gwiazdki dalej bez niebieskiego…dalej, przecież umiesz to zrobić dobrze..dasz radę…koledzy patrzą 😀
wessel, astropolis.pl

04.03.2014
To trochę tak jakbyś porównywał pistolet na kapiszony z odpustu z nowoczesną snajperską bronią. Poza tym wiadomości o Syntach na internecie jest co najmniej tyle samo, co przepisów kulinarnych.
Lopides, astromaniak.pl

03.03.2014
Na odwrotnej stronie Księżyca to musisz być niezłym Jedi żeby to zobaczyć z Ziemi 😉
Janusz_P, astromaniak.pl

02.03.2014
Jeśli wszyscy krzyczą “krasnoludki!”, “żelkowe misie!”, “Bóg!” to wygrywa ten kto ma najlepszy megafon 😀 Przecież pisałem że niekoniecznie większość oznacza większość liczebną. W niesprawdzalnym empirycznie świecie filozofii każde założenie i wniosek będzie słuszne więc do kogo masz żal że ta czy inna postawa filozoficzna ma większe czy mniejsze poparcie naukowców? O_o jeśli teraz chcesz zmienić się miejscami z panami krzyczącymi “krasnoludki” musisz mieć większość. Musisz mieć pieniądze lub media lub potężnych protektorów oraz ostatecznie jakieś dowody a najlepiej wszystkie te czynniki na raz. Myślisz że naukowcy obudzili się rankiem i wszyscy w owej większości nagle pomyśleli sobie “a co tam, od dzisiaj popieram Kopenhagę albo WW”?
Kirisse, astronomia.pl

01.03.2014
Niech tylko spróbują mi zrobić radioaktywną chmurę, która ograniczy mi widoczność gwiazd… Astromaniacy się zbuntują 😉 A tak serio to mam nadzieję, że pokojowo to załatwią.
antwito, astropolis.pl

28.02.2014
Albowiem tylko zamożni dóbr niebieskich zażywać będą!
don Pedro, astropolis.pl

27.02.2014
Ja tylko powiem tak – chłopaki (i dziewczyny), ja rozumiem zarządy, uchwały, głosowania, strony i bazy… tylko nie zapomnijcie o astronomii 🙂
astrodek,forumastronomiczne.pl
26.02.2014
Ja sprzedam samą mgłę… cienką, widoczną na niemal całym niebie, cholernie przeszkadzającą w obserwacjach i zagłuszającą wszystkie słabsze obiekty i gwiazdy… mgłę mam od listopada, więc jest w miarę nowa… daję gwarancję rozruchową…
WilkFenris, astropolis.pl
25.02.2014
Co za różnica, czy krasnoludek ma różowe czy fioletowe skarpety, skoro krasnoludek może nie istnieć? Podobnie jak osobliwość.
Ayrton, astronomia.pl

24.02.2014
No właśnie, co to za porządki?
Kto się żeni w trakcie nowiu?
Wszystkie rzeczy niezwiązane z Astronomią planuje się w pobliżu pełni 🙂
Adamo, astropolis.pl

23.02.2014
Myślę że śmiało możesz nazwać ją Agatka. Co prawda był gość, któremu można przypisać odkrycie, ale umarł dawno temu…
Jules, forumastronomiczne.pl

22.02.2014
Robert41, niektórzy uczestnicy dyskusji z taką powagą potraktowali temat (zaraz wykresy zaczną rysować i znajdować punkty przecięcia, albo rozprawy pisać), że zaraz Cię zjedzą za takie żarty albo poddadzą achromatyzacji komą i transformatą korekcji w odbiciu parabolicznym przez płytę korekcyjną vis-à-vis LW (oczywiście w zenicie i przy pełni Księżyca).
wujek_p, astromaniak.pl

21.02.2014
Jakie hobby, taka frustracja…
Loki, astropolis.pl
20.02.2014
Wiosna idzie bo nad jeziorem żule łączą się w pary, niekoniecznie mieszane 😉
piotrkusiu, forumastronomiczne.pl

19.02.2014
Kupiłem tą 8″ 😀
Niech mnie ciała niebieskie mają swojej opiece 😀
keavykruq12, astromaniak.pl

18.02.2014
strzał w dziesiątke. jakby miał 500-600zł to by było..dołóż do synty 6″ 8″..itd…jak ktoś ma na ta syntę..to nie…kup firstscope lub 80/400 ; ))))))
•Fish3r•, astromaniak.pl

17.02.2014
W 1879 oku słabo sobie radzili z fotoszopem 😉
ZbyT, astropolis.pl

16.02.2014
Kontrowersje budzi nie lunetka, a forma Twojego durnowatego ogłoszenia. Jest wyjątkowo debilna, nawet jak na internetowe standardy.
Loki, astropolis.pl

15.02.2014
Jeżeli masz problem z ustawieniem montażu na biegun to spójrz na gwiazdę polarną i… zobacz jaka jest malutka w porównaniu z ogromem twojego problemu 😀
szuu, astropolis.pl

14.02.2014
Analizą pojęcia niewazkosci nie zajmowałem sie . Nie licząc kilku wesołych imprez w życiu 😉
Boma, astropolis.pl

13.02.2014
Przeżyłem już kilka końców świata i czuję się świetnie. Polecam 😀
tomax1, astronomia.pl

12.02.2014
po pierwszej wypowiedzi miałem wątpliwości, ale skoro wydaje się tak aż dwóm osobom to właściwie rozstrzyga sprawę i dotychczasową fizykę można spokojnie wyrzucić do kosza ^_^
szuu, astropolis.pl
11.02.2014
mniejsza o ocieplenie, naukowcy interii odkryli że kula ziemska ma 164 lata i zawstydzili kreacjonistów B)
szuu, astromaniak.pl

10.02.2014
Nie przesadzajmy to nie ma być praca doktorska tylko intuicyjny symulator widoku z teleskopu i okularów na popularnonaukowym forum dyskusyjnym 😉
Janusz_P, astromaniak.pl

09.02.2014
Zgłaszam protest ! Za mało widać Futerko 😀
Masz piękna, kontrastową Choinkę ale Futerko to ledwo, ledwo…a przecież potencjał w materiale jest. Lenisz się Antoni 😀
wessel, astropolis.pl

08.02.2014
Obyś kiedyś zmądrzał i wrócił do dobsona 😀
100lat.
piotrkusiu, forumastronomiczne.pl

07.02.2014
Zachmurzenie za oknem jednoznacznie wskazuje że mamy weekend :/
DuRuS, astropolis.pl
06.02.2014
Nie, nie będziesz mieć takich powiększeń. Ponieważ ten kit barlow z zestawu możesz od razu wyrzucić..tak jak wyrzucasz żółte pudełko-jajko po kinderach.
•Fish3r•, astromaniak.pl

05.02.2014
Unijni rezydenci w Brukseli – którzy w trosce o dobro konsumenta nakazują sprowadzanie do UE tylko prostych bananów, którzy w imię ekologii zakazują używania żarówek żarowych i kombinują jak obniżyć moc odkurzaczy dopuszczonych do sprzedaży, niech wreszcie pomyślą o zanieczyszczeniu światłem. Ale nigdy tego nie zrobią, bo astronomowie nie lobbują i nie kupują polityków.
Gdzie są ekolodzy jeśli chodzi o light pollution? Acha, zapomniałem – ich się też kupuje.
PiotrN, astromaniak.pl

04.02.2014
Czy można dojrzeć mgławice planetarne z katalogu Abell posługując się Newtonem 150 mm? Pierwszą reakcją statystycznego deesiarza na tak sformułowane pytanie byłoby zapewne znaczące popukanie się w czoło…
lukost, astromaniak.pl
03.02.2014
Bo ludzie to cykory i boją się ciemności, a amatorzy nieba to odważni goście, a nie jakieś łajzy!:D
pogrzex, astromaniak.pl

02.02.2014
Muchas gracias Don Janusz!
veross, astromaniak.pl

01.02.2014
Wielcy Starożytni Bogowie Kosmici, którzy opanowali podróże w czasie (z prędkością nadświetlną), ale do wylądowania na Ziemi potrzebowali wydeptanych przez biednych, głupiutkich ludzików ścieżek na pustyni, bo inaczej rozbiliby się jak łajzy nad Amazonką i zostali pogryzieni przez komary?
Rozwiązałem tą niesamowitą zagadkę. Po prostu byli za mądrzy, żeby tracić czas na takie rzeczy jak nawigacja i podstawy aeronautyki! Wciskali przycisk “Ziemia” i szli zajmować się swoimi rozważaniami metafilozotrawkowymi nad 14 wymiarem. Nie brudzili sobie rąk jakimś tam sterowaniem statkiem, ludzie sami mieli im pokazać gdzie mają lądować sierotki.
Alice, astropolis.pl

31.01.2014
Antek proszę nie pogniewaj się ani nie obraź, ale spytałem Wujka Mistrza Ciętej Riposty i powiedział mi, żebyś spytał na www.astrologia.pl 😉
dziki, astropolis.pl
30.01.2104
Siedzę sobie na kanapie. Naokoło mojej głowy lata mucha…
ale…
ktoś mi mówi, że mucha nie lata wokoło mojej głowy bo przecież ziemia się obraca, leci dookoła słońca z prędkością ok. 30 km/s a samo słońce grzeje 220-270 km/s…
więc mucha lata po jakiejś dziwnej trajektorii a nie naokoło mojej głowy…
Tak to mniej więcej wygląda 😀
piotrkusiu, forumastronomiczne.pl

29.01.2014
Google nie mówi nam wszystkiego! To tylko czubek góry lodowej. Tak naprawdę to co jest na zdjęciach to nie baza, to wylot kanałów wentylacyjnych, sama baza jest gigantyczna – wnętrze Księżyca przypomina ogromną termitierę gdzie nazi roboty produkują armię klonów Adolfa.
Ale dla Ziemi nie wszystko jeszcze stracone! Chińczycy wysłali swój pojazd właśnie po to by rozwiązać problem. Łazik Yutu dla niepoznaki ma tam sobie jeździć i focić, a tymczasem lądownik wierci szyb w którym umieszczona będzie bomba. Fala sejsmiczna wywołana wybuchem spowoduje na przeciwnej stronie Księżyca serię wstrząsów i nazi baza ulegnie zniszczeniu. Miliard Adolfów nie dokona inwazji i ludzie nadal będą mogli żyć na Ziemi w zgodzie i pokoju, długo i szczęśliwie ;):D
Robert41, astromaniak.pl
28.01.2014
Moja żona jest żoną zmienną i jej współczynnik pobłażliwości cenowej waha się od 1.0 do 0.8 zależnie od humoru, w cyklach wysoce nieregularnych;)
WilkFenris, astropolis.pl

27.01.2014
Dla rozładowania menisku powierzchniowego proponuję kilka ścieżek tłumaczenia się naszym żonom, partnerkom,
narzeczonym oraz wszelkim przedstawicielkom Płci Pięknej mającym wpływ na nasze wydatki:

1.To tanie chińskie lustro, kupione za grosze na Allegro (naklejki, certyfikaty, kartony fabryczne – zostawiamy w pracy).

2.Ten refraktor to porażka, nie kupię więcej takiej zabawki dla dzieci (dzieciom dajemy na chwilę do zabawy 150mm APO, jednocześnie podsuwając frapujący pomysł zakupu nowej gry na “kinekta”. Wcześniej usuwamy logo producenta i kleimy taśmą dekiel obiektywu do odrośnika. Lokujemy się w odległści max. 60 cm (czas reakcji ma tu kluczowe znaczenie).

3.To jest głowica, coś takiego jak głowica fotograficzna tylko cięźka, niewygodna i chyba oddam, niby 500 zł. można
przeboleć ale sam nie wiem… (montaż chowamy do obserwatorium, zmieniamy klucze do drzwi wejściowych).

4.To czarne pudełko to modem internetowy z wyjściem do przeglądania zdalnie nieba (kamerę FLI ProLine wynosimy na stałe do obserwatorium).

5.To okular do oglądania nieba, nazywa się plossl i sama możesz sprawdzić, kosztuje około 100 zeta.
(zaklejamy logo TV Ethos 100, naklejamy Sky Watcher Super Plossl).

Nie bójmy się walczyć o swoje słuszne racje!
Lysy, astropolis.pl

26.01.2014
Dokładnie robią sobie medialne jaja, jeśli w całej ESA są takie europejskie porządki to nie chciałbym lecieć z nimi w kosmos 😉
Janusz_P, astromaniak.pl

25.01.2014
Na temat przeróbek EQ6, efektów, kosztów, sensu tych zabiegów – napisano setki topiców, wylano morze kasy, łez, połamano wiele wkrętaków, imbusów, nakręcono wymierne zyski dla FŁT, zerwano wiele nocy, stracono wiele nerwów. Wszystko ok, sam jestem ATM- owcem, tylko co to ma wspólnego z zakupocholizmem sprzętowym?
Lysy, astropolis.pl

24.01.2014
ciągła gonitwa za modą i nowościami… obserwować gwiazdę tylko dlatego że jest nowa? niby w czym jest lepsza od starych dobrych przedwojennych gwiazd? obrzydliwy konsumpcjonizm! 😀
szuu, astropolis.pl

23.01.2014
Parafrazując: “To mały krok w męskiej ubikacji, ale wielki skok dla ludzkości”:D 😉
Robert41, astromaniak.pl

22.01.2014
Jak jutro Janusz to zobaczy to zawoła do nieba a poźniej uderzy z siłą wodospadu w button DELETE ; )
•Fish3r•, astromaniak.pl

21.01.2014
Mile widziane fotki, które spowodują u niedoścignionego Damiana uraz psychiczno – estetyczny,
oraz poczucie powiewu konkurencji na karku, a u nas – wywołają brak chęci kopania w przypływie zazdrości
w stojący w kącie niewykorzystany z uwagi na pogodę sprzęt (kopanie powoduje konieczność poprawek kolimacyjnych).
Lysy, astropolis.pl
20.01.2014
Ekologu, zanim ponownie zabierzesz głos, przeczytaj temat i pierwszy post i zastanów się, co masz do powiedzenia w tym temacie.
jeśli chcesz sobie pogadać, to załóż temat “Teoretyczna praktyka sprawdzania apertury efektywnej lornetek oraz, i, a także lęki klientów i uprzedzenia sprzedawców (ale tych a nie tamtych – żeby nie było).”
Temat napisałem w twoim języku, możesz śmiało zrobić ctrl+C – ctrl-V.
panasmaras, forumastronomiczne.pl

19.01.2014
A to Słońce jeszcze istnieje? Myślałem że to chmury same ostatnio świecą 🙂
riklaunim, astropolis.pl

18.01.2014
Chmury tu, chmury tam… no żesz ile to będzie tak? Jowisz stygnie 😛 Może jakby wziąć 50″ SCT to by się przez nie przebiło? 😛
riklaunim, astropolis.pl

17.01.2014
Ja tam wolę spędzać wieczory w towarzystwie Pań a nie członków…
piotrkusiu, forumastronomiczne.pl

16.01.2014
Z ciężkim sercem i niedowierzaniem przeczytałem dzisiaj informację, że zmarł John L. Dobson. Wszystkim nam znany przede wszystkim z montażu jego pomysłu, którym to spopularyzował tanie teleskopy dostępne praktycznie dla wszystkich. Był wielkim popularyzatorem astronomii i założycielem San Francisco Sidewalk Astronomers. Zmarł w wieku 98 lat.
Niech spoczywa w pokoju.
piotrkusiu, astropolis.pl

15.01.2014
W latach ,,słusznie minionych”,gdy to szkiełko zaprojektował Witold Hackamer nikt nie myślał o amatorskiej astronomi.Naczlstwo partyjne zadecydowało do czego to ma służyć nie było od tego odwołania.Nie ważne co myślał projektant,liczyła się tylko decyzja partyjna.
picasso, astromaniak.pl

14.01.2014
Ktoś tu się chyba Amoniaku nawdychał 😀
To oczywiście klasyczny odblask Jowisza w optyce aparatu lub okularu a nie żaden tam obłok amoniaku, najwyżej opary absurdu nadinterpretacji zdjęcia 😐
Janusz_P, astronomia.pl
13.01.2014
No ja bym wolał Jacku stronę internetową, co pokazuje pogodne noce, jak ta, co pokazuje zachmurzenie. 😀
Paweł Baran, forumastronomiczne.pl

12.01.2014
Cieszy mnie obecny stan rzeczy – maksymalnego uproszczenia formy stowarzyszenia – dzięki temu wiele naszej pary zamiast w tzw. gwizdek, będzie szło – że tak powiem – w Kosmos 🙂
8min, forumastronomiczne.pl

11.01.2014
“Swoje słabe i chore dzieci Transformersi zrzucali na Ziemię …i tak powstał Zaporożec” 😉
szuu, astropolis.pl

10.01.2014
Przez mój Chiński teleskop i Chińskie okulary, oglądam gwiazdy. Na miejsce będę jeździł Chińskim autem mając na nogach Chińskie buty (Adidasy np.) a na grzbiecie Chińską koszulkę. Zadzwonię do żony, że dojechałem bezpiecznie z Chińskiego telefonu. Później na moim Chińskim komputerze zapiszę wiadomość na forum, a na Chińskim TV obejrzę sobie film robiąc kanapki z Chińskim czosnkiem, przechowywanym w Chińskiej lodówce 🙂 Chiny górą 😉
WilkFenris, astropolis.pl

09.01.2014
Zainteresowany sprawdzi sobie w googlu co to ten katadioptryk jest i znajdzie Maki, SCT, będzie zachwycony, że taki porządny sprzęt kupuje. A okaże się, że ta cała “katadioptryczność” teleskopu polega na dodaniu do wyciągu syfnego i psującego obraz barlowa… Ciekawe jak się nazywa ten układ optyczny – “Barlow-Newton”? A może bardziej “Syf-Newton”? 😉
MateuszW, astromaniak.pl

08.01.2014
UE zamieniła się w dyktaturę wojskową, przygotowującą się do odparcia napaści. USA budują 4 orbitalne stacje bojowe, choć na razie mają tylko plany. Korea Północna stwierdziła, że obcy to wredni kapitaliści, którzy przylecą odebrać owoce pracy ludowi. Budują więc ogromny, latający lotniskowiec, zdolny do wejścia na orbitę. Ogłoszono zbiórkę złomu w całym kraju.
Jakiś oszołom z Kalifornii twierdzi, ze ten sygnał to piosenka Janis Joplin z 1969-go, odbita od od niezbyt odległej gwiazdy, ale kto go tam słucha.
W Polsce ogłoszono już 4 przetarg na budowę kosmodromu w Sulejówku. Ostatni oprotestował przedstawiciel pana Józefa z Wołomina, jako pominiętego przy przetargu na dostawę mleka dla robotników budujących biuro dyrektora kosmodromu. ZUS ogłosił upadłość twierdząc, że nie przewidział takiego napływu przyszłych emerytów z kosmosu.
Madrian, astronomia.pl

07.01.2014
Jak cenisz sobie kameralność i ciszę to wybieraj się na zloty Astromaniaka (…)
gdzie przyjeżdża najwyżej kilkanaście osób ale naprawdę zainteresowanych obserwacjami i astrofotografią a nie opróżnianiem zapasów piwa w miejscowym schronisku i całonocnym, głośnym imprezowaniem.
Janusz_P, astronomia.pl

06.01.2014
Gdy się obrabia taki obiekt to naprawę czuje się lekką tremę aby go po prostu nie spie….ć 🙂
MarcinPc, astropolis.pl

05.01.2014
Kółko kolimacyjne zrobiłem starym sposobem Indian mazurskich- wydruk na białej naklejce + nożyczki. Spisała się przy Columbusie 12″ to i tutaj da radę.
piotrkusiu, forumastronomiczne.pl

04.01.2014
Już wiem, jak mieć pogodę, gdy jej nie ma, wystarczy przenieść się w czasie o rok do przodu. Szkoda, że nie mam takiej aparatury 🙂
ŁukaszRachuna, astropolis.pl
03.01.2014
Takie NOL kiedyś mi w nocy narobiło na telepa, wyjątkowo złośliwie.Na pewno to coś wspólnego miało z ufoludkami z innej planety i było karą za ich podglądactwo. Także uważajcie bo można czasem zaliczyć spotkanie z nieznaną “ciemną” materią 😀 Oby nie śmierdzącą 😐
Soczi, astromaniak.pl

02.01.2014
Przestraszliwa zagadka, niemal nierozwiązywalna: co świeci tak jasno w dzień na niebie?
wiehu, astronomia.pl

01.01.2014
Czary mary, hokus pokus, właśnie rzuciłem na Ciebie zaklęcie umożliwiające czytanie ze zrozumieniem 🙂
Geographic, astronomia.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.