Wszystkie drogi prowadzą do Chesterton

Ciężko sobie wyobrazić lepsze i bardziej klimatyczne miejsce na podziwianie nocnego nieba w mojej okolicy. Mieszkając tuż obok ponad milionowej metropolii Birmingham i 300-tysięcznego Coventry, trzeba się liczyć z dużym kompromisem w temacie ciemnego nieba. Jednak pole wokół młyna w Chesterton to całkiem niezły kompromis między odległością a jakością nieba. Dlatego na “pożegnanie” słabnącej komety wybraliśmy się właśnie tam.

“Wiatrak” w Chesterton to XVII-wieczny, cylindryczny, kamienny młyn wieżowy z łukową podstawą, znajdujący się w hrabstwie Warwickshire, w środkowej części Wielkiej Brytanii. Jest to zabytkowy budynek pierwszej klasy i ceniony punkt orientacyjny w południowo-wschodniej części hrabstwa. Wiatrak jest jednym z najbardziej znanych zabytków w okolicy i bardzo popularnym celem wszelkiej maści fotografów od tych zajmujących się krajobrazami, do plenerów ślubnych włącznie. Młyn stoi na szczycie wzgórza z widokiem na wioskę Chesterton, w pobliżu Roman Fosse Way i około 8 km na południowy wschód od Warwick. Został zbudowany około 1632–1633 roku, prawdopodobnie przez Sir Edwarda Peyto, który był wówczas lordem dworu Chesterton.

Popularność tego miejsca uderzyła nas i tym razem. Godzina 23:30, prawie środek nocy, a wzdłuż drogi dojazdowej sznur samochodów. Kilkadziesiąt osób na miejscu, okoliczni pasjonaci fotografii i astronomii, zdecydowana większość zainteresowana kometą, część z planem dodania ujęcia wiatraka z Drogą Mleczną do swojej kolekcji. Ja połączyłem obydwa nurty, co widać poniżej. Tym razem już bez obłoków srebrzystych które bardzo symbolicznie pojawiły się nad ranem. Chyba powoli trzeba zamykać tegoroczny, niesamowicie bogaty sezon na sreberka.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Bubel pisze:

    Super miejscówka, bardzo klimatyczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.